Key Information
- Color: White
- Type: Wireless Earbuds
- Bluetooth: Bluetooth 5.4
- Connectivity Type: Wireless


Shop Online or In-Store with ADCB credit/debit card and Earn 2.5 Bonus TouchPoints for every AED 1 spent shopping at PAPITA.

Easy 0% Installment Plan from AED 98 / month Learn More
Purchase Amount: AED 589
Minimum Eligible Amount: AED 1,000
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 3 months Zero Interest | AED 196 | AED 52.50 |
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 52.50 |
Minimum Eligible Amount: AED 1,000
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 49.00 |
Minimum Eligible Amount: AED 500
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 3 months Zero Interest | AED 196 | AED 0.00 |
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 0.00 |
| Charging Type | Type-C |
| Battery Size | 48 mAh |
| Product Weight | 47.5 g |
| Colour Name | White |
| Department | Adult Unisex |
| Connection Type | True Wireless |
| Average Battery Life | Less than 8 hrs |
| Usage Type | Sports & Fitness |
| What’s In The Box | Buds & Charger case |
| Audio Jack | Type-C |
| Audio Headphone Type | In-Ear |
| Charging Case Type | Wired |
| Earplug Type | Earbuds |
| Product Length | 25.4 mm |
| Product Height | 49.7 mm |
| Features |
| Color | White |
|---|
Share your thoughts with other customers
Please purchase this product before leaving a review.


Adele B. (verified owner) –
this item is amazing and have good battery life. Good for me .
Wolf G. (verified owner) –
Sound isolation is impressive. Can’t hear the gym noise anymore.
Timothy (verified owner) –
Well cool good nice excellent super ideal happy with it good product lovely fit and sound
Horst Z. (verified owner) –
Easy to pair and super responsive. Loving the hands-free calling feature.