

Shop Online or In-Store with ADCB credit/debit card and Earn 2.5 Bonus TouchPoints for every AED 1 spent shopping at PAPITA.

Easy 0% Installment Plan from AED 98 / month Learn More
Purchase Amount: AED 589
Minimum Eligible Amount: AED 1,000
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 3 months Zero Interest | AED 196 | AED 52.50 |
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 52.50 |
Minimum Eligible Amount: AED 1,000
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 49.00 |
Minimum Eligible Amount: AED 500
| Tenure | EMI / Month | Processing Fee |
|---|---|---|
| 3 months Zero Interest | AED 196 | AED 0.00 |
| 6 months Zero Interest | AED 98 | AED 0.00 |





| Product Weight | 118 g |
| Department | Adult Unisex |
| Charging Type | Lightning to USB |
| Usage Type | Business (Call/work) |
| Product Height | 41.3 mm |
| Audio Jack | Type-C |
| Charging Case Type | Wired |
| Features | Bluetooth, Active Noise Cancellation |
| Model Name | Buds 4 |
| Colour Name | Black |
| Average Battery Life | 8hrs – 11hrs |
| Connection Type | True Wireless |
| Product Length | 87.5 mm |
| Product Width | 83 mm |
| Audio Headphone Type | In-Ear |
| Earplug Type | Earbuds |
| Model Number | SM-R540NZKAMEA |
| Weight | 45.1 g |
|---|---|
| Dimensions | 2.83 × 5.1 × 5.1 cm |
| Color | Black |

