- Screen Size: 1.77 Inches
- Internal Memory: 4 MB
- Rear / Front Camera: QVGA / No
- Battery Capacity: 800mAh
- Color: Ocean Blue,Pink,Black


AED 159 AED 199You save AED 40(20%)
Out of stock
| Charging Type | Micro USB |
| SIM Count | Dual SIM |
| RAM Size | 48 MB |
| Battery Size | 1450 mAh |
| Internal Memory | 128 MB |
| Version | Middle East Version |
| Screen Size | 1.8 in |
| SIM Type | Nano SIM |
| Colour Name | Midnight Blue |
| Network Frequency Band | GSM/LTE/UMTS |
| Camera Type | No Camera |
| Model Year | 2023 |
| Network Type | 4G |
| Model Number | TA-1549 |
| Model Name | 110 |
| Weight | 500 g |
|---|
Share your thoughts with other customers
Please purchase this product before leaving a review.

Lucas Thompson (verified owner) –
I love my Nokia 110 4G! It’s simple, reliable, and the battery lasts for days. The FM radio is a nice bonus. Perfect for staying connected without distractions!