

AED 1,739 AED 2,039You save AED 300(15%)
Out of stock













Specifications
| Expandable Memory Type | No Expandable Memory |
| Secondary Camera Resolution | 50 MP |
| Charging Type | Type-C |
| SIM Count | Dual SIM |
| Processor Speed | 2.4 GHz |
| Secondary Camera | 32 MP & Above |
| RAM Size | 12 GB |
| Battery Size | 6000 mAh |
| Internal Memory | 256 GB |
| Screen Size | 6.77 in |
| Version | Middle East Version |
| SIM Type | Nano + eSIM |
| Display Resolution | 2400×1176 |
| Refresh Rates | 120Hz |
| Colour Name | Satin Black |
| Display Type | AMOLED |
| Display Resolution Type | Ultra HD |
| Operating System | Android |
| Voice Calling Capability | Yes |
| Network Frequency Band | GSM/LTE |
| Operating System Number | Funtouch OS 15.0 |
| Processor Name | Qualcomm Snapdragon |
| Processor Number | Snapdragon 7 Gen 3 |
| Number of Cores | Octa Core |
| Glass Technology | Gorilla Glass |
| Primary Camera Feature | Dual |
| Flash | LED |
| Video Recording Resolution Type | 4K |
| Audio Jack | Type-C |
| Fast Charging | Yes |
| Water/Dust Properties | Water Resistant and Dust Resistant |
| Sensor | Fingerprint Scanner, Gyroscope, Digital compass |
| Model Year | 2025 |
| Network Type | 5G |
| Condition | New |
| Model Number | V50 Satin Black – 12+256 – Standalone |
| Model Name | V50 |
| Primary Camera (MP) | 50 |
| Pricena |
|---|
Share your thoughts with other customers
Please purchase this product before leaving a review.

Eman Al-Bukhari (verified owner) –
It is lightweight, feels great in the hand and impresses me with its full battery
Tamara K. (verified owner) –
Unbeatable in the price range. Everything works great.
Lennan (verified owner) –
My new one for a mid-range mobile phone really great. Thank you
Yahir G. (verified owner) –
Super Handy runs very smoothly. Great design Easy to handle Had a Xiaomi for years and now I’m very satisfied